اپلیکیشن سازمانی

همه چیز راجع به ساخت اپلیکیشن سازمانی برای کسب و کارتان

ساخت اپلیکیشن سازمانی اپ بساز

142.9 میلیارد برنامه در سال گذشته میلادی دانلود شد. تعداد دانلود اپلیکیشن ها از سال 2015 افزایش یافته است – زمانی که تعداد دانلود 64.4 میلیارد بار بود. چرا؟ زیرا اپ ها با جذاب‌تر کردن داده‌ها، و روند های تجاری، استفاده از آن‌ها را آسان‌تر می‌کنند. با چنین اعداد و ارقام بالایی، واضح است که در حوزه اپلیکیشن، فرصتی برای صاحبان مشاغل وجود دارد. فرصتی برای ساده کردن فرآیندهای خود و ایجاد تجربه بهتر – نه فقط برای مصرف کنندگان، بلکه برای کاربران حرفه ای و کارمندان خودمان. چه یک شرکت در سطح سازمانی باشید یا یک کسب و کار در حال رشد، دلایل مختلفی وجود دارد که چرا کسب و کار شما به اپ خاص خود نیاز دارد. شاید برای مدیریت خرید ها به سیستمی برای تیم فروش خود نیاز داشته باشید، یا شاید به دنبال یک ابزار مدیریت پروژه برای تیم عملیات باشید. اپلیکیشن های تلفن همراه با ارائه یک تجربه کاربری بهتر و قرار دادن تمام اطلاعات در دسترس شما، هضم داده‌ها و گردش های اداری و سازمانی را آسان‌تر می‌کنند. همین موضوع، آن‌ها را به یک همراه همیشگی برای یک محل کار شاد و کارآمد تبدیل می کند. در این مقاله، ما تمام آنچه را که برای ساخت اپلیکیشن سازمانی برای محل کار خود نیاز دارید، بدون یادگیری نحوه کدنویسی، پوشش خواهیم داد.

همه چیز راجع به ساخت اپلیکیشن سازمانی برای کسب و کارتان

چرا اپلیکیشن سازمانی؟ از چرا شروع کنیم؛ به چگونه هم خواهیم رسید! چرا می بایست یک اپلیکیشن برای کسب و کار خود بسازید؟ از برنامه ریزی وظایف برای کارمندان تا سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری برای کل کسب و کار شما، و … دلایل بی نهایت زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید یک اپلیکیشن تجاری بسازید. بیایید نگاهی به چند مورد استفاده احتمالی در زیر بیندازیم:

۱. کار از راه دور: وقتی کسب و کار شما با فضای اداری فیزیکی همراه نیست، داشتن یک سیستم متمرکز برای همکاری و ارتباط کارمندان بسیار مهمتر است.

۲. فروش و مشتریان: از کمک به شما برای بستن معاملات بیشتر در این زمینه گرفته تا ردیابی کل سفر مشتری در زمان واقعی، چندین راه وجود دارد که تیم فروش شما می‌تواند از یک برنامه به خوبی توسعه‌یافته استفاده کند.

۳. منابع انسانی و عملیات: فهرست راهنمای کارمندان (فهرستی که وظایف هر شخص، سمت شخص در پروژه های سازمان، و اطلاعات عمومی راجع به آن شخص را در خود جای داده است)، می‌تواند به تیم منابع انسانی شما کمک کند تا در بالاترین سطح عملکرد محل کار قرار بگیرند و مسائل درون تیم را پیگیری کنند.

۴. امور مالی: برای پیگیری هزینه های سه ماهه و ثبت فاکتورهای فروشنده به کمک نیاز دارید؟ آنچه شما نیاز دارید یک برنامه مالی خوب برای کسب و کارتان است. با استفاده از نمودارها، جداول و موارد دیگر، صفحات پیچیده و حوصله سربر خود را به شیوه ای تعاملی و آسان برای هضم تجسم کنید.

ساخت اپلیکیشن سازمانی

یک مرور کلی از چگونگی ساخت یک اپلیکیشن سازمانی بدون کد نویسی:

۱. مورد استفاده خود را تعیین کنید: قبل از شروع، وقت آن است که برای ایده اپلیکیشن خود، برنامه ریزی کنید. ابتدا، اجازه دهید در مورد اینکه چرا می خواهید یک برنامه تجاری بسازید صحبت کنیم. ما  چند مورد استفاده را در بالا مورد بحث قرار دادیم؛ اما اکنون زمان آن است که در مورد آنچه امیدوارید به دست آورید و خواسته های کاربرانتان فکر کنید. پی بردن به چرایی ساخت اپلیکیشن، به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که چه نوع ویژگی هایی را باید در مراحل بعدی پیاده سازی کنید.

 

۲. در مورد بودجه تصمیم بگیرید: ساختن یک اپلیکیشن نیاز به سرمایه گذاری زیادی دارد؛ آن هم زمانی که قصد کد نویسی ندارید. قبل از اینکه ویژگی های مورد نیاز خود را انتخاب کنید، سعی کنید در مورد بودجه اولیه اپلیکیشن خود تصمیم بگیرید.

 

۳. راجع به ویژگی های اپلیکیشن‌تان تصمیم بگیرید: شما قبلاً متوجه شده اید که چرا می خواهید اپ سازمانی خود را بسازید. اکنون زمان صحبت در مورد چگونگی دستیابی به آن هدف است. به عنوان مثال، آیا برنامه شما می تواند فقط برای دستگاه های تلفن همراه باشد یا نسخه وب نیز لازم است؟ جواب این سوال، به کاربران شما و پلتفرم هایی که ترجیح می دهند بستگی دارد؛ به عنوان مثال، در ایران، با توجه به تحریم های اپل، باید بین نسخه iOS (انتشار در مارکت های ایرانی) و نسخه PWA تصمیم بگیرید. از آنچه قبلاً در مورد اهداف خود می‌دانید، برای برنامه‌ریزی عملکردهای دقیق مورد نیاز خود، مانند پیام‌رسانی، نوتیفیکیشن، حساب کاربری، و به طور خلاصه، هر ویژگی که ممکن است اپلیکیشن شما نیاز داشته باشد، استفاده کنید.

 

۴. توسعه را شروع کنید: پس از تصمیم گیری در مورد اهداف خود، محاسبه بودجه و انتخاب ویژگی های برنامه، زمان شروع توسعه برنامه فرا رسیده است. چندین روش وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید، این روش‌ها عبارتند از:

۱. استخدام یک فریلنسر یا شرکت توسعه برنامه

۲. خرید یک قالب برنامه از پیش تعریف شده

۳. استفاده از اپلیکیشن ساز

 

۵. طراحی تجربه کاربری (UX): تجربه کاربری یعنی: «احساس کلی کاربر هنگام استفاده از برنامه شما». آیا برنامه شما انجام کارهای مورد نیاز را برای کاربران آسان می کند؟ یا کاربرانتان گیج  می‌شوند و روش‌های سنتی را به استفاده از اپلیکیشن شما ترجیح می‌دهند؟  پیمایش در منوها و تب های مختلف چقدر آسان است؟ آیا برنامه از نظر بصری خوب به نظر می رسد؟ اگرچه ممکن است این موارد را چندان مهم تصور نکنید، اما طراحی تجربه کاربر در واقع برای موفقیت برنامه شما بسیار بسیار حائز اهمیت است.

 

۶. تست و جمع آوری بازخورد: پس از توسعه و طراحی، باید اپلیکیشن را تست کنیم تا از درستی کارکرد آن اطمینان حاصل کنیم؛ در مراحل اولیه، معمولاً این خود توسعه دهندگان هستند که آزمایش را انجام می دهند. اما همانطور که برنامه شما به اتمام نزدیک می شود، جمع آوری بازخورد کاربران بسیار مهم می شود. این همان چیزی است که توسعه دهندگان معمولاً آن را “آزمایش بتا” می نامند. در مرحله بتا، باید سعی کنید تا حد امکان از افرادی که واقعاً از برنامه شما استفاده می کنند، بازخورد جمع آوری کنید، و نه توسعه دهندگان.

 

۷. بازخورد گیری و بهبود: هنگامی که بازخورد کافی جمع آوری کردید، زمان آن رسیده است که برنامه خود را بر اساس پیشنهادات واقعی کاربران‌تان بهبود دهید. شما باید با ذهنی باز به این فرآیند نزدیک شوید – در نهایت، آنچه برای شما مفید است، ممکن است لزوماً برای کاربران برنامه کارایی نداشته باشد. مهم نیست چقدر روی برنامه خود کار می کنید، همیشه مشکلاتی وجود خواهد داشت و همواره جا برای بهبود وجود دارد. همیشه حفره هایی در طراحی و توسعه وجود خواهد داشت، به همین دلیل است که پیشنهادات کاربران بسیار مهم است.

 

۸. برای راه اندازی آماده شوید: همانطور که برای راه اندازی نهایی برنامه خود آماده می شوید، ایده خوبی است که به استراتژی بازاریابی اپلیکیشن و پشتیبانی پس از راه اندازی فکر کنید. چگونه با افرادی که از برنامه شما استفاده خواهند کرد، ارتباط برقرار می کنید؟ اگر این یک برنامه محل کار است، همه چیز می تواند به آسانی در یک جلسه مطرح شود. اما نباید صرفاً برنامه خود را راه اندازی کنید! همچنین باید در مورد به‌روزرسانی‌های منظم و ترفندهای نگهداری پس از راه‌اندازی فکر کنید تا برنامه خود را همواره در وضعیت مناسبی نگه دارید.

 

۹. به بازخورد گیری و بهبود ادامه دهید: حتی پس از راه‌اندازی و شروع به کار اپلیکیشن‌تان، به جمع‌آوری بازخورد های کاربران ادامه دهید و از آن پیشنهادات برای اجرای به‌روزرسانی‌ها و بهینه‌سازی اپ استفاده کنید. توسعه یک برنامه یک عملیات یکباره نیست؛ بلکه یک فرآیند مداوم است که نیاز به سرکشی منظم شما و تیم توسعه‌تان دارد.

 

منبع tiny cut

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.