طراحی اپلیکیشن, مقالات

باید ها و نباید های توسعه اپلیکیشن موبایل

باید ها و نباید هاس توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل

 

هر شرکتی نیازها و قابلیت های متفاوتی دارد. استفاده از اپلیکیشن ها، هم به شرکت ها  اجازه می‌دهد ایده‌های خود را پیاده سازی کنند و هم نسبت به رقبای خود که از روش‌های سنتی استفاده می‌کنند، برتری پیدا کنند.

اگر قصد دارید پروژه طراحی اپ خود را برون سپاری کنید، باید چندین قانون و توصیه را رعایت کنید که به شما در کاهش خطرات و اشتباهات کمک می کند. این اشتباهات در مراحل طراحی اپلیکیشن، ممکن است باعث ضربه جدی، و یا حتی شکست اپلیکیشن شما بشود. بیایید این اشتباهات را در ادامه فهرست کنیم.

توسعه و طراحی اپلیکیشن

۱. پروژه خودتان را به درستی و کامل توصیف کنید

اگر تجربه کافی دارید و دانش قسمت فنی را دارید، می توانید خودتان سندی ایجاد کنید. در غیر این صورت، می توانید این کار را به تیم توسعه ای که استخدام می کنید، واگذار کنید. این سند به شما ایده می دهد که چقدر زمان، هزینه و سایر منابع برای تکمیل یک پروژه طراحی نرم‌افزار موبایل، نیاز دارید.

 

۲. جامعه هدفتان را مشخص کنید

عدم تقاضا از سوی مخاطبان هدف و نبود بازار واقعی برای محصول شما، از جمله دلایل اصلی شکست اپلیکیشن است. قبل از اینکه تصمیم به توسعه یک برنامه تلفن همراه یا هر محصول نرم افزاری دیگری بگیرید، مطمئن شوید که تعداد قابل توجهی از مردم به آن نیاز دارند. اولویت‌های تان را درست تنظیم کنید، و به کاربران ویژگی‌هایی را که واقعاً نیاز دارند ارائه دهید.

 

۳. تکنولوژی های توسعه را انتخاب کنید

تکنولوژی استفاده شده، به طور قابل توجهی بر هر پروژه توسعه اپلیکیشن تأثیر می گذارد. زمان توسعه، کیفیت، و هزینه ممکن است بسته به تکنولوژی انتخاب شده متفاوت باشد؛ به عنوان مثال، استفاده از تکنولوژی های  Cross Platform مانند flutter و react native زمان و هزینه توسعه را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر در این مورد، به مقاله بهترین ابزار های برنامه نویسی بین پلتفرمی مراجعه کنید.

علاوه بر این، تکنولوژی مورد استفاده،  مقیاس پذیری هستند.

 

۴. عملکرد مناسب و قابلیت استفاده

به طور معمول، هر حوزه ای که انتخاب کنید، محصول نهایی شما، یکی از محصولات آن حوزه خواهد بود و کاربران حق انتخاب خواهند داشت. بنابراین، اگر بخواهید مخاطب را افزایش دهید و حفظ کنید، فقط ارائه عملکردها و قابلیت های خاص محصول به کاربران کافی نیست. همچنین باید به ویژگی هایی مانند عملکرد، سرعت عملیات، و قابلیت استفاده توجه کنید.

 

۵. از متدولوژی چابک (agile) استفاده کنید

حتی زمانی که روی یک پروژه کوچک کار می کنید، پیش بینی همه چیز دشوار و حتی غیر ممکن است. بنابراین، شرایط پیش بینی نشده ممکن است در طول فرآیند توسعه به هر حال اتفاق افتد. با برنامه ریزی سفت و سخت، ممکن است مشکلات خاصی را در پروژه تجربه کنید. بنابراین، استفاده از روش‌های توسعه چابک با سرعت‌های کوتاه متوالی را توصیه می‌کنیم.

 

۶. هرگز از تست و QA غافل نشوید

QA یا تضمین کیفیت، فرآیندها و رویه هایی را شامل می شود که به طور منظم جنبه های مختلف یک سرویس یا تاسیسات را رصد می کند. در واقع، تضمین کیفیت سطح بالایی از کیفیت را در هنگام توسعه محصولات یا خدمات تضمین می کند.

متخصصان QA باید در همه مراحل توسعه شرکت داده شوند – از ابتدای توسعه تا انتشار.

نباید از این نکته غافل بود که حل کردن اشتباهات در ابتدای کار، می‌تواند زمان و هزینه بسیاری را از دوش شما بردارد.

 

۷. امنیت داده‌ها را تأمین کنید

مسائل حریم خصوصی و امنیت، بزرگترین چالش ها را برای شرکت های فعال در بخش فناوری اطلاعات ایجاد می کنند.  رمزگذاری و امنیت ذخیره سازی داده ها، اقدامات مهمی هستند که برای جلوگیری از دسترسی هکر ها به داده ها، انجام می شود. اگر چنین خطراتی را نادیده بگیرید، ممکن است شرکت شما متحمل ضررهای مالی و اعتباری جدی شود و اپلیکیشن تان به راحتی شکست بخورد.

 

۸. بین بخش‌های مختلف، هماهنگی ایجاد کنید

موفقیت پروژه شما تا حد زیادی به این بستگی دارد که چگونه تمام فرآیندهای توسعه را مدیریت می کنید، مسائل ارتباطی را تنظیم می کنید و استراتژی توسعه نرم افزار را برنامه ریزی می کنید. بنابراین مدیریت گردش کار نه تنها مهم بلکه بسیار مهم است. کیفیت ارتباط بین مشتریان و تیم های توسعه یکی از جنبه های کلیدی در این مورد است.

 

برای اینکه کارتان راحت‌تر شود، می‌توانید کار طراحی اپلیکیشن موبایل تان را به یک شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل برون سپاری کنید. در بسیاری از موارد، هزینه برون سپاری به یک شرکت طراحی نرم‌افزار موبایل، گران است و ممکن است شما را دودل کند.

پشتیبانی سایت

خبر خوب اینکه تیم اپ بساز، با دانش و تسلط کافی در تمامی موارد بالا، به تولید اپلیکیشن های با کیفیت، امن، سریع، و به صرفه پرداخته است. استفاده از اپ بساز، به شما کمک می‌کند که هزینه ساخت اپلیکیشن تان را بسیار کاهش دهید. اگر قصد طراحی اپلیکیشن را دارید و برخی از موارد بالا هنوز برایتان مبهم است، تیم پشتیبانی اپ بساز می‌تواند در این زمینه به شما مشاوره های کافی بدهد. به امید اینکه روزی اپلیکیشن‌تان را در اوج ببینیم!

 

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.