بلاگ, مقالات

انتخاب یک موضوع خوب و پر سود برای اپلیکیشن بعدی‌تان

همه چیز راجع به ساخت اپلیکیشن سازمانی برای کسب و کارتان

در سال‌های اخیر، با رشد بی سابقه اپلیکیشن های موبایل، و پیشرفت این صنعت مواجه بوده‌ایم؛ به طوری که صاحبان صنایع و کسب و کار ها، به فکر استفاده از اپلیکیشن ها برای بهبود شرایط خودشان کرده اند. در چنین شرایطی، نیاز به طراحان اپلیکیشن، و ایده پردازان، احساس می‌شود. در سال ۹۹، میزان درآمد توسعه دهندگان اپلیکیشن، از کافه بازار، ۲۸۰.۵ میلیارد تومان بوده است. در این مقاله قصد داریم تا با بررسی گزارش «صنعت برنامه ها و بازی های موبایل در ایران» که توسط کافه بازار تنظیم شده است، به برخی موضوعات پر مخاطب، و برنامه های محبوب کاربران بپردازیم. شاید ایده اپلیکیشن بعدی شما از همین مقاله شکل بگیرد. با ما همراه باشید.

 

بیشترین جستجو ها در کافه بازار:

برند «اینستاگرام» بیشترین جستجو را در کافه بازار داشته اند. شاید بهتر باشد یک ابزار مفید برای اینستاگرام توسعه دهید؟ مثلا توسعه ابزاری که یک متن را روی یک ویدئو قرار دهد؛ یا ابزاری که ویدئو ها را برای استوری شخصی سازی کند.

 

توزیع برنامه های پولی، پرداخت درون برنامه ای، و رایگان در هر دسته:

ایده پرسود برای اپلیکیشن بعدی شما

ایده خوب اپلیکیشن بعدی شما

همان طور که مشاهده می کنید، بیشتر برنامه های دسته های «آب و هوا»، «رفت و آمد»، و «خرید» رایگان هستند؛ بنابراین اگر ایده ای در زمینه برنامه های آب و هوایی دارید، حتما تحقیق کنید که آن ایده قبلا تبدیل به یک اپلیکیشن رایگان نشده باشد!

در مقابل، بیشترین تعداد برنامه های دارای پرداخت درون برنامه ای، در دسته های «پزشکی» و «آموزشی» می باشد. این بدین معنی است که اپلیکیشن های جدید در این حوزه ها، رقیبان زیادی خواهند داشت. اگر می خواهید در این حوزه وارد رقابت شوید، حتما بر روی روش درآمد زایی، برتری نسبت به رقبا، خواسته های کاربران، و رابط کاربری مناسب، فکر کنید.

در انتها، همانطور که پیداست، بیشترین تعداد برنامه فروشی (پرداخت یکباره)، مربوط به دسته «کتاب ها و مطبوعات»، «آموزش»، «پزشکی»، و «ابزار ها» می باشد. بدی روش «پرداخت یکباره» اینست که کاربران تان نمی دانند چه چیزهایی می خرند و ممکن است برخی کاربران را از دست بدهید. برای رفع این مشکل، می توانید برنامه خود را «پرداخت درون برنامه» کنید تا کاربران با اطمینان بیشتری خرید کنند.

 

میزان توزیع خریداران و فروشندگان:

میزان توزیع خریداران و فروشندگان

همانطور که پیداست، دسته «مذهبی»، دارای خریداران زیاد، اما فروشندگان کمی می باشد؛ بدین معنی که شما می توانید در این عرصه وارد رقابت شوید و رقیبان کمتری خواهید داشت؛ در عین حالی که خریداران بیشتری نیز دارید.

اگر اپلیکیشنی که می سازید، نمونه مشابه دارد، حتما نمودار فوق را بررسی کنید؛ آیا اپلیکیشن شما در حوزه «آب و هوا» است؟ در این صورت، رقیبانتان کم خواهند بود؛ اما خبر بد این که خریداران کمتری نیز خواهید داشت.

در مقابل، اپلیکیشن های دسته «سبک زندگی» را در نظر بگیرید؛ در این حوزه، شما باز هم خریداران کمی خواهید داشت؛ اما رقیبانتان زیاد خواهند بود. توصیه می کنیم وارد این حوزه نشوید!

این در حالیست که در حوزه «آموزشی»،‌ رقیبانتان زیادند، ولی کاربران زیادی نیز خواهید داشت.

بهترین حالت هنگامی رخ می دهد که اپلیکیشن شما خریداران زیادی داشته باشد، اما رقیبان کمی داشته باشید؛ دسته های «مذهبی» و «خرید» از این قسم هستند.

 

در نمودار فوق، برخی دایره ها بزرگ و برخی کوچک هستند. دایره کوچک به معنی توزیع متوازن درآمد توسعه دهندگان، و دایره بزرگ به معنی توزیع نامتوازن درآمد می باشد؛ یعنی مثلا در دسته «خرید»، با آن که رقیبان کم و خریداران زیادی خواهید داشت، اما توزیع درآمد نامتوازن است؛ یعنی برخی اپلیکیشن های این حوزه، خریداران زیادی دارند، در حالی که برخی دیگر از اپلیکیشن های این حوزه خریداران کمی دارند.

توصیه ما اینست که، اگر به دنبال ریسک نیستید، به دنبال دسته اپلیکیشن هایی بگردید که توزیع متوازن درآمد دارند، رقیبان کمتری دارید، و خریداران‌تان نیز در حد قابل قبولی بالاست؛ به عنوان مثال می توانید در دسته های «مذهبی» و «امور مالی» ایده پردازی کنید.

 

رشد برنامه ها:

با توجه به شیوع آموزش مجازی پس از همه گیری ویروس کرونا، دسته های «آموزش» و «کودک» رشد چشمگیری داشته اند. همین طور دسته «سبک زندگی» از رشد خوبی برخوردار بوده است. با توجه به شیوع سویه های واکسن گریز، نمی توان پایانی برای کرونا در نظر گرفت؛ بنابراین احتمالا همین روند رشد در سال های آینده نیز ادامه یابد؛ توصیه ما اینست که همه ایده هایی که به بهبود شرایط بهداشتی جامعه کمک می کند، در نظر بگیرید  (مانند: خدمات آنلاین، آموزش مجازی، ..).

 

جمع بندی:

اولین قدم برای ساخت یک اپلیکیشن خوب، ایده پردازی است. اگر ایده شما به اندازه کافی پخته نباشد، یا قبلا توسط رقیبان‌تان پیاده سازی شده باشد، احتمالا شانس کمی برای رشد خواهید داشت. بررسی روند ها و آمار ها، شرایط خاص جامعه (مثلا همه گیری کرونا)، توازن درآمدی آن دسته، و میزان فروش هر دسته، به بهبود ایده شما، کمک شایانی خواهد نمود.

 

البته ناگفته پیداست که نباید فقط به این داده ها اکتفا کنید؛ ممکن است ایده ی خلاقانه ای در ذهن تان داشته باشید که کاملا روند کسب و کار ها را تغییر دهد؛ بنابراین توصیه ما اینست که به نیاز کاربران و افراد جامعه توجه کنید، و در کنار آن، نگاهی هم به این گونه تحلیل ها داشته باشید لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ باشد که رستگار شوید! اگر این مقاله برای ایده پردازی و ساخت اپلیکیشن بعدی شما کاربرد داشت حتما در کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

منبع tiny

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.