مقالات

ساخت و سفارش نرم افزار انبارداری و کنترل موجودی انبار

نرم افزار مدیریت موجودی

مدیریت موجودی انبار برای رسیدن به کارایی بیشتر در کسب و کار های فروش محصولات بسیار ضروری است. این کار ممکن است کاملا دلهره آور، وقت گیر و نیازمند کارهای دستی زیادی باشد.

یکی از دلایل اصلی که باعث می شود کسب و کار های فروش محصولات به دنبال توسعه نرم افزار های مدیریت موجودی باشند، کاهش هزینه ها و ساده سازی چندین فرآیند تجاری است.

سیستم مدیریت موجودی، نرم‌افزاری است که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا مسیر حرکت محصول در زنجیره تامین شرکت را پیگیری کنند. این سیستم تضمین می کند که شرکت شما موجودی لازم را در زمان و مکان مناسب نگهداری می کند.

با توجه به نوع کسب و کاری که وجود دارد می توان از چندین نوع نرم افزار مدیریت موجودی برای کارایی بهتر استفاده کرد.

انواع نرم افزار های مدیریت موجودی

سیستم مدیریت موجودی

 1. سیستم مدیریت موجودی انبار
 2. سیستم مدیریت موجودی تولید
 3. سیستم مدیریت موجودی خرده فروشی

با بهینه سازی این فرآیند ها می توان هزینه ها را تا مقدار قابل توجهی کاهش داد و تعامل در بخش زنجیره تامین کالا ها را تسریع کرد. همچنین این اتوماسیون باعث می شود تا بتوان بخشی از ریسک هایی که باعث ضرر دهی به شرکت می شوند را حذف کرد.

برخی از مسائلی که در مورد نرم افزار های مدیریت موجودی انبار مطرح است:

 • 34 درصد از مشاغل اعتراف کرده اند که به دلیل در دسترس نبودن موجودی، نمی توانند سفارشات خود را همواره به موقع ارسال کنند.
 • تنها 18 درصد از مشاغل کوچک از نرم افزار مدیریت موجودی استفاده می کنند.
 • تقاضا برای نرم افزار مدیریت موجودی در پنج سال گذشته دو برابر شده است.
 • خطای انسانی مشکل اصلی 46 درصد از انبار ها است.
 • 70 درصد از بودجه انبار شرکت می تواند هزینه های نیروی کار را به خود اختصاص دهد.

مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت موجودی انبار

زمانی که شرکت ها و مشاغل احساس می کنند باید فرآیندهای مدیریت موجودی را بهینه کنند دو راه کار برای حل این موضوع وجود دارد که می تواند آن ها را از این بحران نجات دهد. استخدام کارکنان بیشتر و یا توسل به نرم افزار های اختصاصی. با انتخاب روش دوم، کسب و کار از چندین مزیت مهم برخوردار می شود:

 • امکان ردیابی کامل حرکت یک محصول یا ماده خام در کل زنجیره تامین شرکت. ذخیره سازی متمرکز و دسترسی به اطلاعات.
 • کاهش تأثیر عوامل انسانی و کاهش خطرات خطاهای مرتبط با آن.
 • فضای انبار کارآمدتر استفاده می شود و هزینه های استخدام نیروی اضافی کمتر است.
 • هم رضایت مشتریان و هم کارمندان افزایش می یابد (دقت داده ها، تحویل به موقع، امکان پیگیری وضعیت سفارش)
 • امکانات گسترده‌تر برای تجزیه و تحلیل داده‌ها، برنامه‌ریزی بهتر و پیش‌بینی دقیق‌تر اجازه می‌دهد تا تصمیمات تجاری باکیفیت بگیرید.
 • امکان ایجاد یک فضای دیجیتال یکپارچه مدیریت انبار و ادغام آسان آن با سایر فرآیندهای تجاری شرکت.

خوب اینگونه که به نظر می رسد این روش شامل مزایای بسیار خوبی می شود. شرکت ها با استفاده از این روش می توانند زمان صرف شده برای کارهای دستی معمولی را کاهش دهند و وظایف مهم تری را انجام دهند و بر توسعه کسب و کار خود تمرکز کنند.

نرم افزار مدیریت موجودی شما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اکنون، زمانی که مزایای استفاده از این ابزار را به طور کامل درک کردید و آماده شروع به توسعه چنین محصولی برای شرکت خود هستید، باید در مورد توانایی های آن برای کسب و کار خود تصمیم بگیرید. در زیر می توانید ویژگی های اصلی که باید در چنین ابزاری پیاده سازی کنید را مشاهده کنید.

 • اسکن بارکد: شناسایی، برچسب گذاری و ردیابی محصول را تسریع می بخشد.
 • بهینه سازی موجودی: این یک ماژول است که برای محاسبه توصیه هایی برای حفظ موجودی محصولات در یک سطح مشخص و در نظر گرفتن نوسانات تقاضا استفاده می شود.
 • اطلاعیه سهام: این اجازه می دهد تا زمانی که سهام شما کم است یا مازاد سهام مربوط به یک آستانه خاص است، هشدار دریافت کنید.
 • سفارشات و پرداخت ها: این یک ماژول مفید است که در تجارت الکترونیک برای ردیابی سفارشات، وضعیت پردازش آنها و همچنین پرداخت ها و بازگشت محصول استفاده می شود.
 • ردیابی: با استفاده از این ویژگی در نرم افزار مدیریت موجودی خود، می توانید حرکت سهام را از یک مکان به مکان دیگر با یک کلیک نظارت کنید و اقلام ارسالی به مشتریان را به راحتی پیگیری کنید.
 • تامین کننده و مدیریت تدارکات: این به کسب و کارها اجازه می دهد تا به راحتی و به طور فشرده تمام داده های تامین کنندگان و تاریخچه تعامل با آنها را حفظ کنند.
 • گزارش: در اینجا می توانید تاریخچه، دینامیک و سایر شاخص های مهم را در داده های تحلیلی مختلف مشاهده کنید. این ویژگی به شما امکان می دهد استراتژی عملیات خود را تنظیم کنید و تصمیمات آگاهانه بگیرید.
 • یکپارچگی: نرم افزار مدیریت موجودی شما می تواند با ERP، CMS وب سایت یا سایر سیستم ها ادغام شود. داده ها در یک مکان ذخیره می شوند، اما کارمندان شما از بخش های مختلف در صورت نیاز به آن دسترسی دارند.
 • برنامه ریزی و پیش بینی: یک سیستم مدیریت موجودی می‌تواند به شما در پیش‌بینی تقاضای کالا برای آینده نزدیک و در بلندمدت کمک کند و همچنین از پیش‌بینی به درستی برای سود کسب‌وکارتان استفاده کند.
 • ابر: ذخیره سازی ابری و همگام سازی داده ها به شما این امکان را می دهد که با استفاده از دستگاه های مختلف در هر مکان با اتصال اینترنت، موجودی را در زمان واقعی مدیریت و ردیابی کنید.

هزینه توسعه یک سیستم مدیریت موجودی چقدر است؟

چندین عامل هزینه توسعه سیستم مدیریت موجودی را تعیین می کند مانند تکنولوژی مورد استفاده، توابع، پلتفرم هدف، و غیره. هزینه ساخت اپلیکیشن مدیریت موجودی انبار از قیمت پایه ده میلیون تومان شروع می شود. اما بسته به امکانات مورد نیاز کاربر و ویژگی های خاصی که می خواهد داخل سیستم مدیریت خود داشته باشد قیمت متفاوت خواهد بود.

نتیجه گیری

سیستم انبارداری و مدیریت موجودی انبار به شما امکان می‌دهد هزینه‌ها را کاهش دهید، خطای انسانی را به حداقل برسانید و منابع را برای اهداف ارزشمندتر به دلیل اتوماسیون کارهای معمول آزاد کنید.

در اپ بساز، ما می توانیم به شما کمک کنیم تا به نحوی نرم افزار مدیریت موجودی انبار را توسعه دهید که دقیقاً نیازهای شما را برآورده کند. این به شما امکان می دهد درآمد خود را افزایش دهید و فرصت های جدیدی را برای رشد کسب و کار خود باز کنید.

 

با ما تماس بگیرید، و اجازه دهید تا در مورد جزئیات آن با یکدیگر صحبت کنیم!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.